Zrobiło się zielono
O wykorzystaniu deszczówki przez naszych mieszkańców sporo już na blogu napisałem. Wypadałoby więc przejść od słów do praktyki… na własnym podwórku
Zapraszamy do lektury wpisów z tematem "DESZCZÓWKA".
O wykorzystaniu deszczówki przez naszych mieszkańców sporo już na blogu napisałem. Wypadałoby więc przejść od słów do praktyki… na własnym podwórku
W naszych działaniach eksploatacyjnych wykorzystamy wody opadowe i roztopowe
Jak będą kształtować się opady i temperatura w najbliższych czterech miesiącach? O odpowiedź pokusił się IMGW.
…czyli o opadach w Markach w przeszłości i obecnie. Czego będzie więcej, a czego mniej?
Zapewniam – to nie pomyłka! Przeczytajcie dlaczego!
Ile kosztuje susza naszych rolników? O takie szacunki pokusili się eksperci Polskiego Instytutu Ekonomicznego. Mowa niestety o miliardach złotych, dodajmy - grubych miliardach…
Proste narzędzie pozwoli Ci w realizacji domowej ekoinwestycji
Jest takie miejsce w Markach, która akumuluje deszczówkę i nie potrzebuje ludzkiej ingerencji. Nie trzeba ustawiać beczek i montować węży. Tu woda znalazła dla siebie wygodne miejsce i wsiąka w...
Niech nas ostatnie deszczowe dni nie uspokajają. Lato ma być suche i gorące. Mimo że są już prawie wakacje – czeka nas lekcja do odrobienia.
Pan Dariusz kiedyś podlewał ogród wodą z sieci wodociągowej. Dziś wąż i zraszacz leżą w garażu, w ruch poszła za to konewka.
Kilka praktycznych i - mamy nadzieję - przydatnych sugestii
Marzec 2022 był skrajnie suchym miesiącem. Jeśli więc zastanawiacie się nad montażem podlicznika, by podlewać ogrody, przeczytajcie ten tekst.
Tak się łapie deszczówkę w Markach. Państwo Kubiakowie zbierają ją od 15 lat. I to z duchem zasady zero waste
Uczniowie i kadra nauczycielska Zespołu Szkół nr 2 zagospodarowują deszczówkę już od ponad pięciu lat. I to bez większych inwestycji!
Całkiem sporo. A będzie jeszcze więcej. I dobrze, bo retencja wody to już nie moda, ale konieczność.
Nie. Nie chodzi o złotówki, euro czy dolary. Oszacowaliśmy, ile wody otrzymują Marki w darze od natury. To, co z nią zrobimy, zależy również od nas.
Pamiętacie powiedzenie naszych babć i dziadków? W odniesieniu do retencjonowania wody ma dosłowny sens…
Nie tylko każdy z nas może zagospodarować wody opadowe i roztopowe. Coraz częściej robi to nasze miasto, a my - jako samorządowe przedsiębiorstwo - w tym pomożemy.
Porzekadło mówi, że pieniądze leżą na ulicy, trzeba się po nie schylić. To zdanie odrobinę zmodyfikujemy. Nie tyle na ulicy, ale w funduszu ochrony środowiska. Nie tyle schylić, ile napisać...
Jeśli czytasz ten tekst, to mamy nadzieję, że jesteś lub będziesz czytelnikiem naszego bloga. By ułatwić lekturę, stworzyliśmy dla Ciebie ten przewodnik.
Odpowiedź na to pytanie zależy od tego, jak duży macie ogród i jak intensywnie go podlewacie. No i czy zbieracie deszczówkę…