Gigantyczny skok cywilizacyjny
Czy dałoby się opasać naszą planetę polską siecią wodociągową lub kanalizacyjną? Odpowiedź będzie zaskakująca i pokaże, jak wiele w tej materii się wydarzyło w ciągu 20 lat. Także dzięki...
Czy dałoby się opasać naszą planetę polską siecią wodociągową lub kanalizacyjną? Odpowiedź będzie zaskakująca i pokaże, jak wiele w tej materii się wydarzyło w ciągu 20 lat. Także dzięki...
Ile tracimy wody przez nieszczelne krany i spłuczki? Te dane mogą być naprawdę zaskakujące, a rachunki kosztowne... Dlatego oszczędzanie wody zaczyna się... od sprawdzenia instalacji.
Jak przeciwdziałać skutkom suszy? Jest już drogowskaz dla całego kraju, ale sporo zależy od nas samych. Rozejrzymy się za dobrymi, lokalnymi przykładami.
„Zrób dla Marek coś dobrego, nie pal w piecu byle czego”. I wygraj – np. hulajnogę elektryczną. Mieszkańcy Marek! Do dzieła!
…a konkretnie jej zużycie w kraju i w Markach. Wzrosło czy spadło? Odpowiedź przygotował Główny Urząd Statystyczny.
Jesteś uczniem z Marek? Podoba Ci się pływalnia MCER? Lubisz rysować lub malować? Jeśli tak, koniecznie przeczytaj ten wpis
Oto lista powodów, dla których warto przyłączyć się do sieci kanalizacji sanitarnej.
Garść ciekawostek na temat największego zbiornika retencyjnego w kraju
Możemy żyć: albo w bałaganie, albo w pięknej okolicy. A Ty, co wybierasz?
Całkiem sporo. A będzie jeszcze więcej. I dobrze, bo retencja wody to już nie moda, ale konieczność.
Jesteście ciekawi, jak będzie wyglądało zużycie wody w kolejnych dekadach? Ciekawą prognozę znaleźliśmy w rządowych dokumentach
Zanim wrzucisz do sedesu coś innego niż papier toaletowy – przeczytaj ten tekst. Może dzięki temu zmniejszymy liczbę niepotrzebnych interwencji.
Nie. Nie chodzi o złotówki, euro czy dolary. Oszacowaliśmy, ile wody otrzymują Marki w darze od natury. To, co z nią zrobimy, zależy również od nas.
W dzisiejszym wpisie poruszymy sprawę delikatną i budzącą wiele emocji. Prawdopodobnie posypią się gromy na nasze głowy. Trudno. Takie ryzyko.
Pamiętacie powiedzenie naszych babć i dziadków? W odniesieniu do retencjonowania wody ma dosłowny sens…
Tego wymaga prawo, to może okazać się też korzystne dla klienta. Raz na pięć lat trzeba zalegalizować (wymienić) podlicznik na wodę ogrodową.
Taki wniosek płynie z analizy danych o produkcji wody.
Co zrobić, gdy zawieruszy się wykaz zużycia wody, a zbliża się termin złożenia deklaracji odpadowych? Odpowiedź, zapożyczona z czasów słusznie minionej epoki, w tytule.
W 2006 r. do sieci kanalizacyjnej odprowadzaliśmy niecałe 32 proc. ścieków z Marek. Sprawdziliśmy, jak ten wskaźnik wyglądał po 15 latach.
Nie tylko każdy z nas może zagospodarować wody opadowe i roztopowe. Coraz częściej robi to nasze miasto, a my - jako samorządowe przedsiębiorstwo - w tym pomożemy.
Szokująca liczba? A jakże! Ale wynika z prostego obliczenia!
Koniecznie wybierzcie się do Parku Wolontariuszy przy ul. Sportowej.
Porzekadło mówi, że pieniądze leżą na ulicy, trzeba się po nie schylić. To zdanie odrobinę zmodyfikujemy. Nie tyle na ulicy, ale w funduszu ochrony środowiska. Nie tyle schylić, ile napisać...
Co tu dużo mówić. Czy to ma sens? Patrząc na moje dziecko oczywiście, że tak. Młody zachwycony, że śmieciowy potwór nie przybędzie na ziemię, jeśli będą posprzątane śmieci.” - mówi jedna z...
Tytuł trochę prowokujący, ale po przeczytaniu wpisu dowiecie się, że to wcale nie chodzi o to, że nasze Internetowe Biuro Obsługi Klienta jest słabe. Wręcz przeciwnie – zaraz się przyda
W ubiegłym tygodniu obiecaliśmy, że ponownie sprawdzimy jak to jest z naszą mobilnością na święta. Ty razem wyniki są frapujące i niejednoznaczne.
Czy w zeszłym roku posłuchaliśmy apeli, by z powodu COVID-19 pozostać w domu? Odpowiedź przynoszą dane o produkcji wody z 2019 i 2020 r.
To jest niesamowity skok. W ciągu niespełna 20 lat długość sieci kanalizacyjnej w Polsce zwiększyła się o 220 proc. My też – jako miasto oraz Wodociąg Marecki - dołożyliśmy się do tego...
Zapraszamy do lektury naszego blogu o wodzie (i nie tylko)… bez lania wody.
Jeśli czytasz ten tekst, to mamy nadzieję, że jesteś lub będziesz czytelnikiem naszego bloga. By ułatwić lekturę, stworzyliśmy dla Ciebie ten przewodnik.